Ana Sayfa

YARIŞMA SONUCU

Birbirinden güzel ve iyi hazırlanmış projelerle yarışmamıza katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz. Sıkı bir yarışmadan sonra sonuçlar şöyle:

Birincilik ödülü

Bekir Emre Erdem’in “Yüksek Doğrusallıkta Duyulabilir Ses Üretme” başlıklı projesi ile

Tansu Daylan’ın “Signal Eciency and Background Rejection Analysis of Photon Reconstruction In Calorimetric Mode Using AMS-02” başlıklı projesi arasında paylaştırıldı.

İkincilik Ödülü

Berk Berkan Turgut’un “A Grating Based Back Reflector for Thin-Film Solar Cells” başlıklı projesi ile

Ozan Dernek’in “Investigation of chemical effects of c-hexane absorbed on pristine and defected graphene” başlıklı projesi arasında paylaştırıldı

Üçüncülük Ödülü

Efe Küçükkeskin’in “Understanding Fourier Transforms of Lenses for Imaging Purposes” başlıklı projesi ile

Zeki Can Keskir’in “Quantum Entanglement and Bell Inequalities: CHSH Inequality as a special case” başlıklı projesi arasında paylaştırıldı.

İLK AŞAMA SONUÇLANDI

Katılan projelerin değerlendirmesi aşaması tamamlanmıştır. Değerledirme sürecinin uzun sürmesinden dolayı, yarışma, 16-17 Mayıs tarihlerine ertelenmiştir.

Projesi kabul olan katılımcıların, projeye katkıları ön planda olacak şekilde, 50cm x 80cm boyutlarında bir poster sunumu hazırlayıp Bilkent Üniversitesi Fizik Bölüm Sekreterliği’ne (tam adresi aşağıdadır) en geç 15 Mayıs Çarşamba günü saat 17:00′da ulaşacak şekilde göndermeleri ya da bölüm sekreterliğine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

17 Mayıs Cuma günü 14:00 ile 17:00 arası jüri üyeleri tüm posterleri gezip katılımcılara sorular sorarak, projeleri puanlayacaktır. Puanlama sonucunda kazananlar aynı gün içinde duyurulacaktır. Katılımcıların belirtilen saatler arasında posterlerinin başında durmaları gerekmektedir.

Örnek postere ulaşmak için tıklayınız. (6.6MB PDF)

Adres:
Itır Çakır
Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs
Fizik Bölümü
06800 Çankaya/Ankara

Ödüller

  • 1. Projeye 3000 TL
  • 2. Projeye 2000 TL
  • 3. Projeye 1000 TL

Başvuru Koşulları

  • Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü öğrencisi olmamak.
  • Türkiye’de eğitim veren bir üniversitede son sınıf öğrencisi olmak.
  • Başvuru sahibinin sunacağı projede çalısmış olması.
  • Sunulan projenin kuramsal veya deneysel fizik alanından seçilmiş bir konuda olması.

Başvuru Yöntemi

Arastırma projesinin, şekiller ve referanslar dahil 1 sayfayı geçmeyen özeti, kayıt sayfasından alınmış ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu ile birlikte PDF biçiminde universitefizik@fen.bilkent.edu.tr adresine elektronik posta olarak, en geç 26 Nisan 2013, 17:30’a kadar gönderilmelidir.

Değerlendirme

Jüri özetleri değerlendirip sözlü sunum yapacak adayları seçecektir. Kalan özetler poster sunumu olarak kabul edilecektir. Gönderilen özetin sözlü ya da poster olarak sunulacagı bilgisi, jüri tarafından elektronik olarak, başvuru sahibine bildirilecektir.

Sözlü sunumlar 15+5 dakika süre ile elektronik yansı ortamında, İngilizce ya da Türkçe olarak yapılacaktır.

Jüri Üyeleri

Prof. Dr. Atilla Aydınlı
Doç. Dr. Ceyhun Bulutay
Prof. Dr. Oğuz Gülseren
Doç. Dr. Özgür Oktel
Yrd. Doç. Dr. F. Ömer İlday
Yrd. Doç. Dr. Coşkun Kocabaş